There are no translations available.

ОСНОВНІ НАПРЯМКИ РОБІТ, ЯКІ ВИКОНУЄ ЛАБОРАТОРІЯ ІНЖЕНЕРНИХ МЕТОДІВ ЗАХИСТУ ПІДЗЕМНИХ ВОД УКРНДІЕП

Тел/факс (057)702-15-95, E-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

I. Реконструкція та будівництво очисних споруд на основі біоінженерних очисних споруд (БІС) з використанням фітотехнологій.

Докладніше...

Основні напрямки робіт

 

1. Розробка проектів реконструкції та будівництва очисних споруд з використанням низьких енергозатратних технологій (для невеликих населених пунктів, окремих об’єктів виробництва). Проектно-кошторисна документація розробляється з використанням програм АВТОКАД та АВК в 4 томах (наукове обґрунтування, пояснювальна записка з кресленнями, ОВНС, кошторис).

На основі фітотехнологій в лабораторії розроблені та захищені патентами України біоінженерні очисні споруди (БІС) з використанням вищих водних рослин. Розробка впроваджена в близько 200 проектів очисних споруд в 18 областях України, які знаходяться на різних стадіях впровадження – від ТЕО до експертизи і будівництва. Близько 30 діючих БІС терміном від 1 до 18 років діють в Харківській, Миколаївській, Запорізькій, Львівській та інших областях.

2. Розробка проектів реконструкції та будівництва очисних споруд для очищення шахтних вод. Очищення шахтних вод від органічних речовин, нафтопродуктів та їх знезараження з використанням БІС. Забезпечення скиду шахтних вод на протязі всього року в гідрографічну мережу та розробка найбільш оптимальної схеми очищення побутових вод шахт з зменшенням енергозатрат та земельних відводів.

Для ТОВ «Павлоградвугілля» лабораторією розроблено: 1). проект реконструкції очисних споруд в балці Косьмінній, який пройшов узгодження у всіх контролюючих закладах.

2). проект очисних споруд для зливових та шахтних вод ш. Терновська знаходиться на стадії узгодження.

3. Розробка проектів очисних споруд для очищення зливових вод від окремих об’єктів господарської діяльності.

1.      За даною технологією лабораторією розроблено: 1). Проект реконструкції зливових вод Донецького аеропорту; 2). Проект реконструкції очисних споруд зливових вод Миколаївського порту, які працюють з 1991 року без аварій та капітального ремонту. 3). Проект очисних споруд для Курязького ДБК – працюють з 1996 без аварій та капітального ремонту.

2.      "Розробка проектно-кошторисної документації споруд для очищення зливного стоку з поверхні автодороги за напрямом Київ-Харків-Дебальцеве-Ізварне (київська, полтавська, харківська, донецька, луганська області)” та "Розробка проектно-кошторисної документації споруд для очищення зливного стоку з поверхні автодороги по ділянках мостових переходів через водостоки автодороги Київ-Чоп на ділянці км 14+080 – км 348+000".

4. Розробка проектів очисних споруд для окремих підприємств харчової промисловості.

Розробка низько затратної технології очищення стічних вод м’ясної та молочної промисловості з використанням усереднювача з аерацією замість аеротенку.

5. Розробка проектів локальні очисні споруди (ЛОС) для неканалізованої місцевості з елементами БІС.

На основі фітотехнологій розроблено посібник «Як вирішити проблему стічних вод для окремого  домогоспродарства у неканалізованій сільській місцевості» (спільно з ВЕГО «МАМА-86»). Видано книгу «Біоінженерні очисні споруди: БІС (приклади ефективного використання керованого природного процесу самоочищення водного середовища)».

Лабораторія проводить, при необхідності, експертизу проектів та авторський нагляд.


II. Програма оздоровлення малих річок з використанням фітотехнологій.

Докладніше...

1. Проведення обстеження річок з розробкою наукового обґрунтування забруднення річок та виносу забруднюючих речовин зі сторони населених пунктів.

Лабораторією проведено обстеження річки Самара (Дніпропетровська область), річки Мерефа (Харківська область), річки Бик (Донецька та Дніпропетровська області – від верхів’я до гирла)

2. На основі обстеження річки Бик (Донецька та Дніпропетровська область) розроблено програму оздоровлення малих річок України та комплекс заходів для покращення роботи очисних споруд м. Добропілля і припинення надходження забруднень до р. Бик зі сторони селищ, розташованих по її течії (села Верівка, Завидо-Кудашево, Криворіжжя, Слов’янка, тощо).


III. Ліквідація складів пестицидів, звалищ ТБО

Докладніше...

1. Розроблено проект ліквідації складу хімічних відходів у Ширяївскому районі Одеської області на основі використання БІС


IV. Моделювання геологічних та гідрогеологічних процесів за допомогю програмного продукту FEFLOW

Докладніше...

1. Моделювання зсувних процесів та розробка проектів укріплення берегів річок

2. Моделювання гідрогеологічних процесів підтоплення територій, окремих об’єктів (шахт). Розроблено проект“Оцінка збільшення водопритоку до шахти “Інгульська” у разі розчистки р. Інгул на ділянці від моста по вул. Кірова до гирла р. Сугоклея в м. Кіровоград”.

3. Оцінки впливу на геологічне середовище техногенних об'єктів: полігонів ТПВ, промислових та гірничодобувних комплексів;

4. Проектування інженерного захисту забудованих та промислових територій від підтоплення, споруд для очищення дренажного стоку;

5. Проектування реабілітації територій, зон санітарної охорони підземних вод;

6. Захист водозаборів підземних вод, джерел мінеральних вод.

7. Створення постійно діючої єдиної моделі природного середовища (атмосфера, поверхневі води та грунти, підземні води), що забезпечить контроль та оперативне надання інформації для прийняття природоохоронних рішень.

8. Моніторинг підземних вод: РП “Створення мережі спостережливих свердловин в районі розташування очисних споруд Первухінського цукрового заводу, розташованих в прибережній смузі р. Мерла” (Харківська область).


V. Розробка технології зневоднення мулових карт

VI. Розрахунок норм водопостачання

VII. Гідрогеологічні вишукування, топозйомка, розрахунок дренажів

VIII. Природо захисні проекти різного призначення.

IX. Проекти крапельного зрошення